Maxx Royal Cup 2017:

Maxx Royal Cup 2017:

İlki 2016 yılında düzenlenen Maxx Royal Cup, son yılların en iddialı golf turnuvalarının arasındaki yerini aldı! Avrupa’nın en iyi golf sahaları ile beraber düzenlenen turnuva, golfçülere muhteşem bir ortamda golf oynama imkanı sunmaya devam ediyor.

Bu yılki organizasyon, Nisan ayından Aralık ayına kadar Avrupa’nın en beğenilen golf destinasyonlarındaki yüksek kaliteli sahalarda oynanacak olan 21 turnuvadan oluşuyor. Her organizasyonun galibi, 6-10 Aralık tarihleri arasında Montgomerie Maxx Royal Golf Club’da gerçekleşecek büyük finalde oynamaya hak kazanacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve şimdiye kadar ilk dört etabı tamamlanan turnuvaya bir göz atalım: 

Açılış törenine, 22 Nisan 2017 tarihinde Kiev Golf Club ev sahipliği yaptı. Ukrayna’daki bu kusursuz golf gününde Maria Fedorowycz ve Tymur Soliev birinciliği elde etti.

İlk organizasyonun ardından, turnuva İtalya’nın Como kentine taşındı. Golfçüler, 6 Mayıs tarihinde göz kamaştıran Carimate Golf Club’da buluştu ve Leonardo Pieri birinciliğe ulaştı.

Golf dolu bir hafta sonu ile üçüncü organizasyon, Brüksel’deki Golf Château de la Tournette’de gerçekleşti. Muhteşem bir doğa manzarasının içinde yer alan kulüp binasının tarihi 16. yüzyıla kadar uzanıyor. 13 Mayıs’ta gerçekleşen oyunun galibi Philippe de Wil oldu.

Ertesi gün, dördüncü turnuvanın ev sahipliğini ise Kopenhag’daki iki muhteşem saha ve büyüleyici kulüp binası ile Scandinavian Golf Club üstlendi. Jesper Koie’nin birinciliği elde ettiği muhteşem bir gün oldu.

Maxx Royal Cup’ta heyecan doruklara taşınırken, Mayıs ayı programı 27 Mayıs’ta Moskova’daki Zavidovo Golf Club’da düzenlenecek olan organizasyon ile son bulacak!