Maxx Royal Cup Şampiyonu Recep Turan Oldu!

Maxx Royal Cup Şampiyonu Recep Turan Oldu!

Üçüncüsü düzenlenen Maxx Royal Cup’ta zirvenin sahibi Recep Turan oldu. 22 ülkeden 136 golfçünün katıldığı organizasyonun ‘Uluslar Kupası’nda ise Ukrayna takımı kazandı.

Belek’teki Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü’nde düzenlenen Maxx Royal Cup finalinde Recep Turan şampiyon oldu.

6-8 Aralık tarihleri arasında 22 ülkeden 136 oyuncuyu buluşturan turnuvalar dizisi çerçevesinde, yıl boyunca düzenlenen turnuvaları birincilikle bitiren 25 finalist sahaya çıktı. İlk gün 32, ikinci gün ise 40 puan alan Recep Turan, toplamda 72 puanla yarışı zirvede bitirdi. Almanyalı Christiane Finke ikinci olurken, geçen yılın birincisi Rus oyuncu Andrew Mayatski 64 puanla üçüncü sıraya yerleşti.

21 ülkeden 34 takımın sahaya çıktığı Uluslar Kupası’nda Oleksandr Gorokhovskyi, Andrii Lutskiv, Don Borys ve Tobias Bialk’tan oluşan Ukrayna E Takımı birinciliği elde etti. Kulüp başkanlarının mücadele ettiği Presidents Cup’ta ise Avusturya’dan Alexander Manninger birinci oldu.

Tüm konukların Maxx Royal Belek Resort’ta konakladığı keyifli bir hafta boyunca misafirler, golfün efsane isimlerinden Colin Montgomerie imzalı sahada golfe doydu. Maxx Royal Cup özel ödüllerinin verildiği görkemli gecede şampiyonluk kupasını kaldıran Recep Turan’ın yanı sıra En Uzun Vuruş Ödülü’nü Lovro Horvat, Bayrağa En Yakın Vuruş Ödülü’nü ise Ottavio Coppola aldı. Kategorilerinde dereceye giren isimlere, aralarında sponsor kulüplerinin hediyelerinin de bulunduğu ödüller verildi.